Skonaktuj się z nami

Iwobella
Gabinet Fotoepilacji i Estetyki
Spółdzielcza 23,
09-400 Płock
telefon: +48 512 230 777
E-mail: biuro@iwobella.pl

System Wybielania Zębów PureLite

Zgodnie z najnowszymi dyrektywami U.E. zastapilismy nadtlenek wodoru - nadboranem sodu jednowodnym. Nadboran sodu jest związkiem bezpieczniejszym dla dziąseł. Prawie do zera zlikwidowany jest dyskomfort, nawet w przypadku osób z nadwrażliwością. Sesje trwają teraz 3 X 15 min

System PureLite to profesjonalny zestaw do wybielania zebów.

Lampa LED 15W z Systemu PureLite

Bez zbędnych nakładek, o stężeniu nie wymagającym dodatkowego zabezpieczenia dziąseł, szybko, w przyjaznej atmosferze wybielisz swoje zęby w przeciągu niecałej godziny.

W skład zestawu Purelite wchodzi:

Żel wybielający - (16% nadtlenek wodoru, o najlepiej dobranym pH z preparatów dostępnych na rynku) znajdujący się w poręcznym aplikatorze. Efekt działania nadtlenku wodoru jest zdecydowanie lepszy od częstego stosowania nadtlenku karbamidu.
Żel o stężeniu 16% nadltenku wodoru jest najsilniejszym preparatem do wybielania zębów, który można stosować bez użycia osłon na dziąsła. Jest to optymalne rozwiązanie pomiędzy efektem a poczuciem komfortu podczas procesu wybielania zębów jak i zaraz po zabiegu. Te stężenie gwarantuje najmniej dolegliwości związanych z nadwrażliwością zębów zaraz po samym

Lampa LED - emitująca zimne niebieskie światło o prawidłowo dobranej długości fal. Długość fal 465 nm jest idealnie dobrana do aktywacji nadtlenku wodoru i przyspieszenia procesu wybielania.

Zestaw akcesorii uzupełniających - niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu takich jak retraktor, chusteczka, witamina E.

Żel zostanie nałożony na Twoje zęby aplikatorem a lampa LED aktywuje zawarte w nim zwązki. Pamiętaj, w pierwszych 24h bezpośrednio po zabiegu unikaj produktów barwiących oraz nikotyny.

WSKAZANIA PO WYBIELANIU ZĘBÓW

EFEKTY UBOCZNE:

Nadwrażliwość zębów: Wprawdzie nie występuje często, ale u niektórych osób może pojawić się i utrzymywać przez pierwsze 24 – 48 godzin po wybielania zębów. U osób, które już cierpią na nadwrażliwość zębów czy które mają pęknięcia lub mikropęknięcia na zębach, osób z ubytkami bądź z nieszczelnymi wypełnieniami lub innego rodzaju przypadłościami stomatologicznymi powodującymi nadwrażliwość, po wybielaniu dolegliwości te mogą nasilić bądź przedłużyć czas utrzymywania się nadwrażliwości zębów. W przypadku wystąpienia po wybielaniu dolegliwości związanych z nadwrażliwością zębów, w celu ich złagodzenia zaleca się stosowanie pasty do zębów Sensodyne™. Zęby należy szczotkować tą właśnie pastą do czasu ustąpienia objawów nadwrażliwości.

Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów nie powinny zaczynać od wybielania przy użyciu aplikatora w warunkach domowych lub w naszym gabinecie. Zaleca się, by wybielanie rozpocząć po ustąpieniu tego rodzaju objawów.

POWRÓT DO STANU POPRZEDNIEGO:

Naturalną reakcją zębów po wybielaniu jest powrót do stanu poprzedniego po jakimś czasie. Jest to normalne i powinno następować stopniowo. Proces ten może jednak zachodzić szybciej na skutek narażenia zębów na działanie rozmaitych czynników barwiących jak kawa, herbata, tytoń, czerwone wino, napoje gazowane w rodzaju coca-coli, napoje cytrusowe i owoce cytrusowe itp. Dlatego przez pierwszą godzinę po wybielaniu można pić jedynie wodę – nie należy pić innych płynów ani niczego jeść, gdyż żel powoduje poszerzenie porowatej tkanki szkliwa, co prowadzi do znacznej wrażliwości zębów na czynniki barwiące. Po upływie 24 godzin od wybielania z użyciem aplikatora już można pić i jeść bez ograniczeń. Należy też pamiętać, że nie tylko napoje i żywność mogą wywoływać zabarwienie zębów, gdy poszerzona jest porowata tkanka szkliwa. I tak na przykład również szminka powoduje plamy na zębach, więc NIE NALEŻY jej używać wkrótce po zabiegu wybielania.

REAKCJE ALERGICZNE

Niektóre osoby są uczulone na nadtlenek, choć o tym nie wiedzą. Reakcją alergiczną na żel jest pojawienia się bąbli na wargach w kilka godzin lub dzień po wybielaniu. Należy wówczas nabyć witaminę E w płynie i aplikować ją na bąble do czasu ustąpienia objawów. Generalnie objawy te ustępują same po paru dniach.

UTRZYMYWANIE SIĘ EFEKTU (SKUTECZNOŚĆ)

Czas utrzymywania się efektu wybielenia zależy od dwóch głównych czynników:
1. Nawyków osoby poddanej wybielaniu
2. Stopnia porowatości zębów

U osób narażających zęby na regularne oddziałanie takich czynników powodujących zabarwienie jak tytoń, kawa, czerwone wino, napoje gazowane w rodzaju coca-coli, napoje cytrusowe i owoce cytrusowe itp., efekty wybielania nie trwają długo. Osoby o naturalnie porowatym szkliwie mają zęby bardziej podatne na działanie czynników barwiących i tym samym ich zęby szybciej niż zęby innych osób wrócą do stanu sprzed wybielania. Niestety nie jest możliwe wcześniejsze ustalenie stopnia porowatości szkliwa.

Z zasady u osób o znacznym stopniu porowatości szkliwa, jeżeli regularnie poddają zęby oddziaływaniu czynników powodujących ich zabarwienie, efekt może utrzymywać się jedynie przez około 6 miesięcy. U innych osób, jeżeli powstrzymają się od picia napojów powodujących zabarwienie, efekt może utrzymywać się do 2 lat.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA O WYBIELANIE ZĘBÓW

Co powoduje odbarwienia zębów?

Jest wiele przyczyn. Najczęściej jednak są to: starzenie się i żywność oraz napoje o intensywnym zabarwieniu.

Na czym polega wybielanie zębów?

Aktywnym składnikiem żelu do wybielania zębów jest nadtlenek wodoru (woda utleniona) lub nadtlenek karbamidu. Nadtlenek wnika w zęby i w sposób nieszkodliwy usuwa plamy dzięki wybielającemu działaniu na szkliwo i zębinę.

Kto NIE POWINIEN poddawać się zabiegowi wybielania zębów?

Każda z niżej wymienionych osób:
- kobiety w ciąży lub w fazie laktacji
- osoby ze słabym szkliwem lub odwapnieniem spowodowanym nadużywaniem fluorków
- osoby z parodontozą, której towarzyszy zapalenie dziąseł lub zły stan dziąseł
- osoby z aparatem ortodontycznym
- osoby, które niedawno przeszły stomatologiczny zabieg chirurgiczny
- osoby z zepsutymi zębami lub odsłoniętymi korzeniami
- osoby z ubytkami
- osoby ze zdiagnozowaną reakcją alergiczną na produkty zawierające nadtlenek
- osoby poniżej 14 roku życia.

Kto może skorzystać z wybielania zębów?

Prawie każdy. Jednak są przypadki, gdy zabieg nie może przynieść pożądanych efektów. Przy odbarwieniach wynikłych ze stosowania tetracykliny (antybiotyk) i przy różnego rodzaju sztucznych ingerencjach stomatologicznych w naturalne zęby – nałożone na zęby sztuczne materiały nie są zbyt podatne na wybielanie.

Czy wybielanie zębów daje efekty na koronach, lakierach i innych sztucznych materiałach stomatologicznych?

Wybielanie nie przynosi pożądanego efektu na koronach, lakierach czy niejednorodnych wypełnieniach. Żel działa wybielająco tylko na naturalne zęby.

Czy są jakieś działania uboczne?

Najczęściej występującym skutkiem ubocznym wybielania zębów jest nadwrażliwość zębów i podrażnienie dziąseł.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak. Badania naukowe prowadzone przez dzięsiątki lat wykazały, że wybielanie jest nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim jest efektywne.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielenia?

Odpowiedź: To zależy od indywidualnych nawyków i stopnia porowatości zębów. Pożądany efekt utrzymuje się zwykle przez okres od 6 miesięcy do 2 lat. Mimo to zaleca się przeprowadzanie zabiegów uzupełniających co 3-6 miesięcy.