Skonaktuj się z nami

Iwobella
Gabinet Fotoepilacji i Estetyki
Spółdzielcza 23,
09-400 Płock
telefon: +48 512 230 777
E-mail: biuro@iwobella.pl

Redukcja cellulitu

CELLULIT inaczej nazywany skórką pomarańczową, jest to nagromadzenie się głęboko w tkance łącznej oraz skórze właściwej zbyt dużej ilości tłuszczu a w nim wody z produktów przemiany materii. Tworzy się obrzęk, dochodzi do degeneracji komórek skóry oraz zaburzone zostaje funkcjonowanie tkanek sąsiednich, przepływ krwi i limfy. Komórkowa przemiana materii ulega spowolnieniu, skóra staje się wiotka, traci elastyczność, jest gąbczasta i nierówna. Z upływem czasu tkanka łączna jest coraz słabiej zaopatrywana w składniki pokarmowe, także staje się gąbczasta, osłabieniu ulega jej funkcja podporowa. Jest to miejscowa choroba tkanki podskórnej, w obrębie komórek tłuszczowych - zaburzenia przemiany materii, nagromadzenie się wody, substancji toksycznych oraz tłuszczu. Cellulit pojawia się często po intensywnych kuracjach odchudzających - tkanka mięśniowa nie zapewnia odpowiedniej przyczepności tkance łącznej, która luźno otacza poszczególne włókna, nie jest w stanie wypełniać swoich funkcji, skóra staje się luźna, pojawiają się dołki i wypukłości.
Cellulit to poważny problem, - jeżeli nie podejmiesz walki - będzie tylko gorzej - sam nie zniknie. Sama zmiana diety nie jest wystarczająca.

Do zwalczania cellulitu polecamy Thermalifting RF. Stosując odpowiednią głowicę multipolarną modelujemy tkankę podskórną podgrzewając ją miejscowo do ok. 40˚C na głębokości 15-25mm. Występująca przy tym selektywna termoindukcja doprowadza do rozpadu tłuszczu (lipoliza) bez niszczenia lub uszkadzania otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Podgrzany tłuszcz w komórce tłuszczowej doprowadza do jej rozkładu i możliwości przedostania się przez błonę na zewnątrz. Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z organizmu. Odpowiedni ruch głowicy podnosi spiralki włókien kolagenowych ku górze. Dzięki temu mamy natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry. Działa również cały czas w skórze właściwej gdzie stymuluje odnowienie kolagenu. Po zabiegu widoczny jest mniejszy obwód ciała.

Jedna seria obejmuje 5-10 zabiegów, natomiast czas zabiegów zależy od kondycji skóry. Wiele osób zauważy poprawę stanu skóry już po pierwszym zabiegu. Opalona skóra nie wyklucza wykonania zabiegu.

Wykonujemy zabieg na takie partie ciała jak:
Brzuch
Talia
Pośladki
Uda przód
Uda wewnątrz
Uda zewnątrz
Uda tył

Jak wygląda zabieg?

Na początku osoba wykonująca zabieg zbierze od Ciebie niezbędny wywiad, który wykluczy przeciwwskazania – ważne jest aby wszystkie Twoje odpowiedzi były rzetelne i szczere. Następnie przeprowadzona zostanie diagnoza stanu i wyglądu skóry niezbędna do ustawienia odpowiednich parametrów urządzenia. Miejsce zabiegu zostanie dokładnie oczyszczone, osuszone. Następnie na Twoją skórę zostanie zaaplikowany żel chłodzący i przyłożona głowica RF, która będzie przesuwana po wskazanych obszarach do thermaliftingu. Bezpośrednio po zabiegu Twoja skóra zostanie oczyszczona z pozostałości żelu i tym samym zabieg jest zakończony.

Przeciwwskazania do zabiegu Thermaliftingu RF

- Ciąża
- Stosowanie na brzuch w czasie miesiączki
- Rozrusznik serca
- Pacjent z chorobą skóry, cierpiący na zapalenie ,zadrapania, skaleczenia naskórka
- Nowotwory skóry
- Widoczne duże żylaki (jeśli nie jest dużo to ominąć)
- Wysokie nadciśnienie (skrajne przypadki)
- cukrzyca
- Złote nici (dopiero po okresie dwóch lat od zabiegu)
- Nowotwory aktywne
- Przebyte

Bezpośrednio po zabiegu wykluczone są:

-Masaż
- Endermologia
- Głębokie złuszczanie
- Kuracja kwasami
- Trwałe wypełniacze
- Elektrostymulacja

Zalecenia po zabiegu Thermaliftingu

Po zabiegu należy skórę silnie nawilżać kremami nawilżającymi oraz wypijać dużo wody mineralnej.