Skonaktuj się z nami

Iwobella
Gabinet Fotoepilacji i Estetyki
Spółdzielcza 23,
09-400 Płock
telefon: +48 512 230 777
E-mail: biuro@iwobella.pl

Czym jest mezoterapia igłowa?

mezoterapia igłowa

To metoda wykorzystywana od lat, polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Wykonujemy mezoterapię metodą : Napage, Liniową i Mikropęcherzyków.

Mezoterapia kosmetyczno - estetyczna polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti - aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialurunowego lub medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci.

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii ( zazwyczaj 3-5 zabiegów ) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie, ale u niektórych klientów efekty są już po 1 zabiegu.

Co daje mezoterapia ? Jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Można jedynie powiedzieć, ze oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii możemy również usunąć cellulit, rozstępy, miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową oraz wzmacniać i stymulować porost nowych włosów ( łysienie ).

W zależności od wykorzystywanego preparatu to jedyna, wspaniała i najbardziej skuteczna metoda:

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.

Dlaczego mezoterapia igłowa przynosi takie efekty terapeutyczne?

Skóra stanowi naturalną barierę dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3kDa. Dla porównania na przykład najmniejsza cząsteczka wyizolowana z kwasu hialuronowego ma wielkość 10kDa. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Jakie preparaty stosujemy w mezoterapii ?

Mezoterapia przeprowadzona strzykawka i igłą dostarcza w każdy punkt iniekcyjny do skóry właściwej 0,018 ml lub więcej substancji o działaniu terapeutycznym. Substancje te to preparaty najwyższej jakości oznaczone znakiem CE. Są to substancje - koktajle o czystości farmaceutycznej zgodne z wymogami III klasy Medical Device Dyrektywy 93/94 CE.

Kiedy można wykonywać mezoterapię ?

W każdej porze roku, lato również nie jest przeciwwskazaniem, jednak po zabiegu mezoterapii tak samo jak po innych zabiegach nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych przez okres średnio 3 - 5 dni.

Czy można przerwać serię zabiegów?

Wykonanie nawet jednego zabiegu spowoduje dostarczenie skórze substancji, których skóra nigdy nie otrzymywała, spowoduje to oczywiście jej odbudowę i syntezę procesów naprawczych niemniej jednak przy większych deficytach skóry dojrzałej zalecane jest celem komplementarnego uzupełnienia niedoborów wykonanie pełnej serii zabiegów mezoterapii.

Wskazania do wykonania mezoterapii:

Przeciwwskazania do mezoterapii:

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, w niektórych miejscach ( szczególnie okolice oczu ) mogą pojawić się małe krwiaczki lub siniaki. Jednak już po kilku pierwszych dniach skóra odzyskuje swój naturalny koloryt.

Przed i po zabiegu ( kilka dni ) należy wcierać w skórę twarzy żel z arniką i Wit.K w celu zminimalizowania skutków ubocznych.