Skonaktuj się z nami

Iwobella
Gabinet Fotoepilacji i Estetyki
Spółdzielcza 23,
09-400 Płock
telefon: +48 512 230 777
E-mail: biuro@iwobella.pl

Manicure Japoński

Manicure japoński ma bogatą historię. W literaturze fachowej jest określany jako P. Shine. Narodził się w Kraju Kwitnącej Wiśni przed ponad czterystu laty, wśród możnych japońskich arystokratek. Potem zyskał sławę i uznanie na całym świecie, w tym także w Polsce. Manicure japoński to zabieg pielęgnacyjny, który polega na intensywnym nacieraniu płytki paznokciowej odpowiednimi substancjami, które sprawiają, że zyskuje ona blask delikatnie różowej perły. Manicure japoński nie tylko nadaje paznokciom pięknego, różowawego połysku, ale również sprawia, że stają się zdrowsze i mocniejsze.
Dla uzyskania trwałego, widocznego efektu zaleca się co najmniej trzykrotne jego powtórzenie w dwutygodniowych odstępach czasu. Substancje, które wcierane są w płytkę paznokci, to m.in. keratyna, witaminy A+E, pszczeli pyłek i krzemionka z Morza Japońskiego. Wcierane substancje nadają paznokciom naturalnie różowy połysk, wzmacniają je i odżywiają. Zabieg jest szczególnie dobry dla paznokci kruchych, łamliwych i podatnych na rozdwajanie się.

Niestety, należy również pamiętać o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania manicure japońskiego. Na P. Shine nie wolno decydować się od razu po zdjęciu paznokci akrylowych czy tipsów, ponieważ płytka paznokci jest po nich bardzo cienka. Wskazane jest odczekanie przynajmniej kilku tygodni, by mogło dojść do zregenerowania się płytki. Problem stanowią również paznokcie wyjątkowo zniszczone, mocno pobruzdowane i z nadmiernie spiłowaną płytką. W takich przypadkach należy przed wykonaniem manicure japońskiego wyleczyć płytkę paznokciową, dać się jej zregenerować.

Ogólnie jednak należy powiedzieć, że manicure japoński to bardzo dobry zabieg pielęgnacyjny paznokci. Jeśli chodzi o opinie wśród kobiet, to cieszy się ich uznaniem i zyskuje coraz większą popularność. W czasie zabiegu paznokcie uzyskują nie tylko piękny, naturalny wygląd i niepowtarzalny połysk, ale również składniki odżywcze. Oczywiście, tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, do utrzymania zadowalającego efektu potrzeba systematycznych powtórzeń. W ten sposób gwarantuje się płytce paznokciowej regularne odżywienie, a korzystne zmiany są widoczne przez długi czas.