Skonaktuj się z nami

Iwobella
Gabinet Fotoepilacji i Estetyki
Spółdzielcza 23,
09-400 Płock
telefon: +48 512 230 777
E-mail: biuro@iwobella.pl

Eksfoliacja kwasami

Kwasy owocowe powszechnie nazywane alfahydroksykwasami, często określane są ogólnie przyjętym skrótem AHA, pochodzącym od angielskiej nazwy Alpha-Hydroxy Acid, są szczególnie zalecane w przeciwdziałaniu procesowi starzenia się skóry, jako że wpływają na redukcję zmarszczek powierzchownych, poprawiając spoistość i zwartość skóry. Są czynnikiem determinującym lepsze nawilżenie oraz elastyczność skóry. Doskonałe wyniki można uzyskać w leczeniu przebarwień skóry, rozstępów, trądziku oraz blizn potrądzikowych.

Najlepsze wyniki przy wykorzystaniu kwasów owocowych można osiągnąć stosując zabiegi w gabinecie kosmetycznym w połączeniu z codziennym stosowaniem kosmetyków na bazie kwasów. Zaplanowanie kuracji domowej jest bardzo istotne, ponieważ ma ona na celu poprawę efektów uzyskanych poprzez zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych w kosmetyce kwasów owocowych należą: kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy i cytrynowy. Wbrew nazwie, związki te występują w stanie naturalnym w przyrodzie nie tylko w różnych owocach, ale także w warzywach, trzcinie cukrowej i kwaśnym mleku.